System klimatyzacji w walce z zanieczyszczonym powietrzem wewnętrznym
Według badań Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), statystyczny człowiek spędza w ciągu dnia w pomieszczeniach zamkniętych nawet 90 proc. swojego czasu. Jakość powietrza w takich pomieszczeniach pozostawia wiele do życzenia i jest niejednokrotnie gorszej jakości niż to, którym oddychamy na zewnątrz. W jaki sposób można najskuteczniej poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych?
Brudne powietrze wewnętrzne
Paradoksalnie, powietrze w mieście o średnim natężeniu ruchu jest przeważnie o wiele czystsze niż to, którym oddychamy w swoim mieszkaniu, w biurze czy też instytucjach użytku publicznego. Potwierdzają to liczne badania naukowe, które jednoznacznie pokazują, że powietrze znajdujące się w obiektach zamkniętych jest od 4 do nawet 10 razy bardziej szkodliwe niż to zewnętrzne. Aby poprawić jakość powietrza w naszych domach lub mieszkaniach, warto instalować najwyższej jakości systemy klimatyzacji.
Klimatyzowane powietrze
Klimatyzacja to proces wymiany powietrza w pomieszczeniu zamkniętym, którego podstawowym celem jest utrzymanie zadanych warunków klimatycznych, a więc właściwej temperatury oraz wilgotności powietrza, a także, co najważniejsze dla naszego zdrowia, jego czystości. Proces ten odbywa się poprzez zaawansowane technologicznie systemy klimatyzacji coraz powszechniej stosowane obecnie w budownictwie mieszkaniowym oraz w obiektach komercyjnych.
Zaawansowane systemy filtracyjne
Powietrze wewnętrzne, czyli to, które otacza nas w pomieszczeniach zamkniętych, to charakterystyczny mikroklimat, którego skład znacznie różni się od powietrza atmosferycznego. Powietrze to ulega ciągłym zmianom jakościowym oraz ilościowym w krótkich odstępach czasu, a także ulega zanieczyszczeniom fizycznym, chemicznym oraz biologicznym.
Najnowsze systemy klimatyzacji są na ogół wyposażone w zaawansowane układy filtracyjne, które mają za zadanie skutecznie usuwać z powietrza wszelkie zanieczyszczenia, w tym przede wszystkim bakterie, wirusy oraz inne szkodliwe dla naszego zdrowia mikroorganizmy. Jednym z głównych elementów systemów filtracyjnych w klimatyzacji jest jonizator. Są to urządzenia odpowiedzialne za wytwarzanie korzystnych dla naszego organizmu jonów ujemnych, które pozytywnie wpływają na elektroklimat w pomieszczeniach zamkniętych. Pamiętajmy, że dodatnio zjonizowane powietrze może powodować u nas na przykład osłabienie, znużenie, znacznie mniejszą wydolność fizyczną czy też spadek odporności psychicznej. Jony dodatnie w powietrzu powstają zazwyczaj w wyniku działania pola magnetycznego emitowanego m.in. przez monitory komputerów, telewizory czy też drukarki znajdujące się w pomieszczeniu zamkniętym.
Brak Komentarzy