Domy z drewna

Wnętrza domów z drewna kojarzone są z wyjątkowym, swojskim klimatem, przytulnością, specyficznym zapachem, ekologią, oraz silnym związaniem z naturą. Dlatego coraz więcej ludzi postanawia budować dom z drewna.

Skąd wziąć inspirację?

Jeśli już zdecydowaliśmy się stuprocentowo na drewniany dom, przeanalizowaliśmy wszystkie plusy i minusy, trzeba zacząć planować i wymyślić dokładny opis wymarzonego mieszkania. Inspirację w dzisiejszych czasach nie jest trudno znaleźć. Wystarczy wpisać parę słów na ten temat w internet, poprzeglądać pisma i portale wnętrzarskie, a z pewnością coś przyciągnie naszą uwagę i wpadnie nam w oko.

Możemy również popytać swoich bliskich i znajomych o ich pomysły, bo być może nam również się to spodoba. Jeśli już na prawdę nie wiemy, na co się zdecydować, oddajmy funkcję stylisty profesjonalistom, czyli w tym wypadku projektantom.

Jak urządzić wnętrze domu z drewna?

Dom z drewna można aranżować na wiele sposobów. Skoro już zdecydowaliśmy się na ten typ, nie ukrywajmy wszystkich naturalnych, drewnianych elementów szkieletu pod warstwą na przykład płyt g-k. W tym mieszkaniu króluje drewno, więc wyeksponujmy je w postaci np:drewnianych słupów, które podpierają elementy stropu.

Kiedy się je odpowiednio wkomponuje i dostosuje do stylistyki reszty pomieszczeń, z pewnością dodadzą uroku.
Ponadczasowego charakteru takim domom nadają surowe, pozornie niewykończone elementy. Cechują je także wszelkie materiały naturalne, czyli drewno (zazwyczaj z bardzo wyraźnym słojem) lub kamień.

Dom z bali

Popularne są także budynki zrobione z bali (najczęściej spotyka się je w ośrodkach wypoczynkowych, wczasowych). Wnętrza takich mieszkań mają wyjątkowy klimat, chociaż urządzanie ich na własną rękę może okazać się bardzo problematyczne. Można zaobserwować, że rzadko są one zrobione w modnym, nowoczesnym stylu. Zazwyczaj są to wnętrza rustykalne, w odcieniach brązu i uwidocznionymi drewnianymi elementami.

Dom z drewna

Dom z drewna

 

Reply

[an error occurred while processing this directive]