Piękny domek

Twój idealny dom

Jak działa system DGP?
Domy

Jak działa system DGP?

Ocieplenie domu jest bardzo ważnym elementem w każdym projekcie. Już na jego etapie bowiem wybrać powinno się optymalne, energooszczędne i wydajne rozwiązanie. Zaniechanie takiego kroku może w efekcie przynieść lata strat finansowych dla właścicieli. Na rynku dostępnych jest już wiele metod wydajnego ocieplania mieszkań i domów. W tym wypadku szczególnie właściciele kominków skorzystają z ich zalet. System DGP, bo o nim jest mowa, jest szczególnie warty naszej uwagi. Jak działa i czym charakteryzuje ten układ?

Układ dystrybucji gorącego powietrza

Kominki wyposażone w zamknięte nowoczesne wkłady będą umieć generować moc grzewczą potrzebną do sprawnego działania systemu DGP. Natomiast w równomiernej dystrybucji powietrza pomoże wentylacja mechaniczna o napędzie elektrycznym. Drugim jej elementem są przewody dystrybucyjne i nawiewniki gorącego powietrza. Teraz już możemy sobie wyobrazić, jak taka instalacja jest w stanie utrzymać przyjazną temperaturę w domu. I to wszystko z użyciem materiałów palnych przeznaczonych dla samego kominka. To wielka oszczędność w perspektywie czasu. I nawet te kilka tysięcy kosztów poniesionych na montaż zwróci się domownikom w ciągu paru sezonów grzewczych.

Działanie systemu jest stosunkowo proste. Kominek podgrzewa powietrze, a turbina (najlepiej podciśnieniowa) rozprowadza je równomiernie po wszystkich pomieszczeniach. Nawiewniki gorącego umieszcza się najczęściej na suficie lub w ścianach. Wybierając miejsca wylotu gorącego powietrza, warto przewidzieć czy nie będzie ono przeszkadzało osobom siedzącym w pobliżu wylotów. Same nawiewniki powinny mieć konstrukcję uniemożliwiającą ich zablokowanie się. W takim wypadku może dojść do podwyższenia temperatury w całym układzie i uszkodzenia kominka. Osoby, które zdecydują, że przewody DGP powinny znajdować się na przykład na strychu, powinny zapewnić im dodatkową izolację termiczną, a nawet zadbać o odpowiednie nasady kominowe. W przeciwnym wypadku, straty ciepła sprawią, że system stanie się nieopłacalny.

- 12 października, 2017 - 3 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *