Łazienka w stylu skandynawskim. Jakie oświetlenie łazienkowe wybrać?

Klasyczny styl skandynawski bazuje na naturalnych kolorach i materiałach, prostocie, neutralności i ma dzięki temu uniwersalny charakter. To sprawia, że trafia praktycznie we wszystkie gusta, pod warunkiem, że przedmioty, których użyto do aranżacji, są naprawdę wysokiej jakości. Łazienka w tym stylu jest przede wszystkim praktyczna, a właściwy dobór oświetlenia pozwala na podkreślenie piękna tkwiącego w prostocie.

Łazienka i jej oświetlenie

Oświetlenie do łazienki powinno być przede wszystkim bezpieczne dla użytkownika, dlatego warto zwrócić uwagę na parametry ochrony przed wilgocią. Wskaźnik IP 44 daje nam pewność, że nie grozi nam nagły problem z instalacją. Równie istotna jest funkcjonalność. W łazience wykonujemy czynności wymagające precyzji, ale też relaksujemy się, choćby w trakcie kąpieli. Oświetlenie łazienkowe powinno odpowiadać na wszystkie nasze potrzeby. Warto dobrać lampy sufitowe z regulacją natężenia jasności światła: od bardzo wysokiej, po kameralną pozwalającą na komfort odpoczynku. Styl skandynawski narzuca pewną konwencję. Nienaturalnie będą wyglądać zbyt krzykliwe kolory czy wymyślne formy. Stawiajmy raczej na ponadczasową klasykę.

Jaki żyrandol wybrać do łazienki?

Nowoczesne żyrandole do łazienki pozwalają na szybkie przekształcenie tego praktycznego pomieszczenia w domowy salon kosmetyczny, w którym nie tylko wygodnie wykonamy czynności pielęgnacyjne, ale też wypoczniemy. Producenci dbają o naszą wygodę i nie tylko wyposażają żyrandole w możliwości natężenia światła, ale nawet w piloty, przy których pomocy dokonamy korekty, nie opuszczając wanny. Plafon łazienkowy Plattling DeMarkt ma nie tylko możliwość regulacji jasności strumienia, ale też temperatury barwowej, co pozwala na stworzenie pożądanego nastroju w pomieszczeniu.

oświetlenie łazienkowe

Kobiety rozumieją, jak wielkim problemem bywa dokonanie drobnych poprawek makijażu, jeśli oświetlenie lustra jest niewystarczające. Warto postawić na kinkiet łazienkowy odgrywający rolę oświetlenia funkcyjnego. Przy lustrze, dodatkowe oświetlenie jest zazwyczaj konieczne, pozostałe narzuca wielkość łazienki. Styl skandynawski to z założenia jasne kolory, które odbijają światło, nie ma więc potrzeby nadmiernej przesady. Lampa łazienkowa może w tym przypadku pełnić rolę dekoracyjną i ocieplać nieco surowe wnętrze. Tak się stanie, jeśli zdecydujemy się na wyroby z serii LED DeMarkt Techno w kolorze matowego złota. Barwa idealnie podkreśli styl, a efekt szczotkowania wpisze się w idee stawiania na faktury użytych materiałów.

Reply

[an error occurred while processing this directive]