Piękny domek

Twój idealny dom

Roślinność ogrodowa
Ogród

Roślinność ogrodowa

Wypełnianie przestrzeni za domem, kiedy nie jest przygotowany żaden plan ogrodu przydomowego to bardzo kiepski pomysł. Wiele osób jednak decyduje się na tak spontaniczne urządzanie ogrodu. Wydaje się, że zdecydowanie lepiej jest się zastanowić na spokojnie, jak ma wyglądać ogród.

Co posadzić w przydomowym ogrodzie?

Ciężko tak całkowicie jednoznacznie określić, co posadzić w przydomowym ogrodzie. Każdy lubi nieco inne rośliny, tak więc dla każdego ta porada musiałaby być przynajmniej odrobinę inna.

Jednakże, wydaje się, że śmiało można powiedzieć, że zawsze w ogrodzie powinny znaleźć się jakieś kwiaty. Oczywiście, kolor i przede wszystkim rodzaj tych kwiatów to już wybór osoby urządzającej ogród. Jednakże, ogród bez jakichkolwiek kwiatów wydaje się być bardzo pusty, tak jakby po protu czegoś w nim bardzo brakowało.

Kwiaty do ogrodu
Kwiaty do ogrodu

Może drzewo?

Wydaje się, że również ogród bez drzewa nie wygląda dobrze. Plan ogrodu przydomowego powinien uwzględniać niewątpliwie jakieś drzewo. Zdarza się, że gdy kupujemy dom z ogrodem, rośnie w nim już drzewo. W gruncie rzeczy, jest tak bardzo często.

W takim wypadku nie mamy nad czym się zastanawiać, gdyż bez specjalnych zezwoleń, nawet jakbyśmy chcieli, nie możemy tak po prostu usunąć drzewa z naszej posesji. Możemy je co najwyżej przyciąć, jednak i na to potrzebne są zezwolenia. Jest je jednak nieco łatwiej dostać.

Jak rozmieścić rośliny w ogrodzie przydomowym?

Oczywiście, to jak rozmieścić rośliny w ogrodzie przydomowym zależy przede wszystkim od tego, czy mamy duży ogród, który daje duże możliwości, czy raczej mały, w którym wszystko jest praktycznie w jednym miejscu.

W dużym ogrodzie warto zostawiać wolne przestrzenie, pozbawione drzew, krzewów czy kwiatów. W przypadku małych ogrodów, niestety raczej nie możemy sobie na to pozwolić. W takim wypadku jednak warto być dosyć oszczędnym jeśli chodzi o rośliny. Zbyt dużo roślinności w małym ogrodzie może sprawić, że nasz ogród stanie się miejscem, w którym będziemy czuć się niebywale przytłoczeni.

- 16 listopada, 2016 - 0 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *