Piękny domek

Twój idealny dom

Różne style wnętrz
Wyposażenie wnętrza

Różne style wnętrz

Ciężko jest dobrze urządzić dom. Wymaga to wcześniejszych przygotowań oraz planowania. Powszechnie wiadomo, że marzeniem każdego jest posiadanie pięknego, wyremontowanego domu. Poniżej zaprezentuję różnorodne style w urządzaniu wnętrz oraz pomysły na wystrój mieszkania.

Styl skandynawski:

Charakteryzuje go to, że zrobiony jest w jasnych kolorach, cechuje go prostota oraz oryginalność. Dominują w nim takie meble, jak na przykład: lekkie, drewniane stoły, stoliki kawowe albo szafki. Wszystko jest bardzo proste, bez dodatków i nie mają skomplikowanych kształtów.

W stylu skandynawskim występują kolory bieli, szarości i czerni, które doskonale uzupełniają dodatki w barwach ecru, zieleni albo chłodnego błękitu. Bardzo ważnym elementem jest, że styl ten uwielbia oświetlenie naturalne, więc trzeba okna poodsłaniać.

Styl prowansalski:

W domu, w którym dominuje ten styl jest zazwyczaj słonecznie, a cechą charakterystyczną jest lawenda łącząca się z odcieniami różu, błękitu, zieleni, czy żółci. Z prowansalskimi domami wiąże się również naturalizm, to znaczy meble stworzone z drewna oraz kamienia. Pomysły na wystój domu są różne i coraz nowsze, ale ten charakteryzuje mocne przywiązanie do historii, tradycji.

Styl retro:

Charakteryzuje go mocna, ostra kolorystyka oraz kontrasty. Barwom pomarańczy, błękitu, czerwieni i żółci towarzyszy szarość i beż. Wszystkie te barwy doskonale się prezentują na przykład na tapetach winylowych, a nawet pluszach.

Styl retro
Styl retro

Styl rustykalny:

Jest to styl wiejski, swojski. W pomieszczeniach znajdują się meble drewniane oraz ciężkie, proste w formach. Często można się spotkać wtedy z lustrem, kredensami oraz komodami. Górują tu koloru brązu, które dopełniają się z kremową bielą.

Styl boho:

Dla ludzi lubiących eksperymenty i szaleństwo. Jest to mieszanka najrozmaitszych barw, dopasowanie pozornie niepasujących do siebie kolorów. Doskonale pasują tam wszelakie miękkie dywany oraz kombinacja mebli w różnych stylach. Jest to definicja stylu boho. Wszystko jest bogato zdobione i kolorowe. Charakterystyczną rzeczą są również ręcznie stworzone przedmiotu (np. z garncarstwa).

- 17 listopada, 2016 - 0 View

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *