Różne style wnętrz

Ciężko jest dobrze urządzić dom. Wymaga to wcześniejszych przygotowań oraz planowania. Powszechnie wiadomo, że marzeniem każdego jest posiadanie pięknego, wyremontowanego domu. Poniżej zaprezentuję różnorodne style w urządzaniu wnętrz oraz pomysły na wystrój mieszkania.

Styl skandynawski:

Charakteryzuje go to, że zrobiony jest w jasnych kolorach, cechuje go prostota oraz oryginalność. Dominują w nim takie meble, jak na przykład: lekkie, drewniane stoły, stoliki kawowe albo szafki. Wszystko jest bardzo proste, bez dodatków i nie mają skomplikowanych kształtów.

W stylu skandynawskim występują kolory bieli, szarości i czerni, które doskonale uzupełniają dodatki w barwach ecru, zieleni albo chłodnego błękitu. Bardzo ważnym elementem jest, że styl ten uwielbia oświetlenie naturalne, więc trzeba okna poodsłaniać.

Styl prowansalski:

W domu, w którym dominuje ten styl jest zazwyczaj słonecznie, a cechą charakterystyczną jest lawenda łącząca się z odcieniami różu, błękitu, zieleni, czy żółci. Z prowansalskimi domami wiąże się również naturalizm, to znaczy meble stworzone z drewna oraz kamienia. Pomysły na wystój domu są różne i coraz nowsze, ale ten charakteryzuje mocne przywiązanie do historii, tradycji.

Styl retro:

Charakteryzuje go mocna, ostra kolorystyka oraz kontrasty. Barwom pomarańczy, błękitu, czerwieni i żółci towarzyszy szarość i beż. Wszystkie te barwy doskonale się prezentują na przykład na tapetach winylowych, a nawet pluszach.

Styl retro

Styl retro

Styl rustykalny:

Jest to styl wiejski, swojski. W pomieszczeniach znajdują się meble drewniane oraz ciężkie, proste w formach. Często można się spotkać wtedy z lustrem, kredensami oraz komodami. Górują tu koloru brązu, które dopełniają się z kremową bielą.

Styl boho:

Dla ludzi lubiących eksperymenty i szaleństwo. Jest to mieszanka najrozmaitszych barw, dopasowanie pozornie niepasujących do siebie kolorów. Doskonale pasują tam wszelakie miękkie dywany oraz kombinacja mebli w różnych stylach. Jest to definicja stylu boho. Wszystko jest bogato zdobione i kolorowe. Charakterystyczną rzeczą są również ręcznie stworzone przedmiotu (np. z garncarstwa).

Reply

[an error occurred while processing this directive]