Piękny domek

Twój idealny dom

Świece jako element aranżacji tarasu na nastrojowy i romantyczny wieczór
Ogród

Świece jako element aranżacji tarasu na nastrojowy i romantyczny wieczór

Świece stanowią wyjątkową ozdobę zarówno w dzień, przyciągając wzrok swoim wyglądem, jak i wieczorem, będąc zachwycającym dodatkiem, ocieplającym swym blaskiem najbliższe otoczenie.

To one sprawią, że każdy romantyczny wieczór w ich towarzystwie na nowo podsyci płomień uczucia, stwarzając spokojną i nastrojową atmosferę. W cieplejsze dni warto przenieść ten klimat na zewnątrz, upajając się świeżym powietrzem i bliskością drugiej osoby.

Gra świateł i cieni

Magiczna atmosfera to przede wszystkim gra świateł i cieni stworzona przez naturalne światło świec. Współczesny rynek oferuje obecnie ogromną paletę rodzajów, form, kształtów i kolorów świec, jednak nie wszystkie z nich sprawdzą się podczas nastrojowego wieczoru, szczególnie na tarasie lub balkonie. Na pewno należy zapomnieć o klasycznych, niczym nieosłoniętych i zabezpieczonych świecach spływających woskiem, ponieważ nie tylko trzeba ich pilnować, ale również mogą one wywołać zagrożenie pożarowe, o braku romantycznej atmosfery nie wspominając.

Świece zapachowe miłym dodatkiem wieczoru

Na tarasie doskonale sprawdzą się przede wszystkim grube, niekapiące świece o większej średnicy, które są dodatkowo zabezpieczone szklanym kloszem, chroniącym płomień przed nawet najmniejszymi podmuchami wiatru. Popularnym rozwiązaniem są świece zapachowe, które nie tylko zapewnią miłą, romantyczną atmosferę, ale także roztoczą wokół przyjemną i relaksującą woń.

świece ogrodowe

Efektowne rozwiązania do zrobienia przez każdego

Interesującym i efektownym pomysłem mogą być misy wypełnione piaskiem lub żwirem, w których umieścimy kilka identycznych świec. Takie rozwiązanie daje nie tylko świetny efekt wizualny, ale również jest bezpieczne w użytkowaniu i można je spokojnie zaaranżować nawet na drewnianych elementach tarasu. Równie efektowne mogą być duże, szklane misy wypełnione wodą z dodatkiem kwiatów i pływających świec.

Małe jest piękne, a duże może więcej

Magia ognia zachwyca, hipnotyzuje i relaksuje chyba każdego. Światło świec podczas romantycznego wieczoru we dwoje, podobnie jak muzyka, powinno sączyć się gdzieś w tle, nie zaś w bezpośrednim sąsiedztwie mile spędzającej czas pary. Delikatny półmrok wprowadza nieco intymności i tajemniczości. Małe świeczki można śmiało wykorzystać na tarasie lub balkonie o niedużych rozmiarach. Rozmieszczone np. w narożnikach na posadzce, zapewnią punktowe źródło światła, imitując przy tym dyskretne, migoczące płomyki. W przypadku tarasów o większych gabarytach warto sięgnąć po świece dedykowane do ogrodu np. świece z wkładem wymiennym „B-lite”. To naprawdę genialne rozwiązanie pod względem nie tylko dekoracyjnym, ale i praktycznym.

W blasku świec ukoimy swoje zmysły i zrelaksujemy się, a delikatny półmrok sprawi, że staniemy się bardziej pewni siebie i atrakcyjniejsi.

- 6 września, 2019 - 0 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *