Stoliki kawowe – jeden mebel dający wiele korzyści.
W dobie niemal nieograniczonych możliwości zakupu wszelkiego rodzaju mebli i dodatków, warto przemyśleć jakiej funkcji oczekujemy od poszczególnych elementów wyposażenia naszego mieszkania.
Funkcjonalność ponad wszystko
Stoliki kawowe nie są jedynie wymysłem dystyngowanych par, lubujących się w uroczystym spożywaniu małej czarnej i innych gorących trunków. Te zazwyczaj niewielkich rozmiarów blaty na nóżkach, wcale nie muszą być prostymi, wyłącznie dekoracyjnymi meblami.
Dodatkowa przestrzeń do przechowywania, blat na przekąski, słodkości i napoje, bądź też miejsce, przy którym komfortowo spożywamy domowe posiłki. Stoliki i ławy to także niesamowicie użyteczny plac do rozłożenia gier planszowych, kart czy puzzli. A może stolik kawowy jako mebel dla dziecka – a jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia nie ma ograniczeń, więc szybko przekonamy się, iż w równym stopniu może być to wygodne siedzisko, legowisko, podstawa pod tor jazdy czy domek dla lalek. Taki stolik jest także doskonałą alternatywą dla dziecięcego biurka, idealnego do układania klocków, nauki samodzielnego jedzenia i malowania. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, iż możemy mieć pieczę nad bawiącym się dzieckiem, a nie musimy zaburzać aranżacji salonu zagracając go infantylnymi dziecięcymi mebelkami.
Różnorodność kształtów, form i barw
Loftowe połączenie drewna i metalu, skandynawska biel, nowoczesny design kontrastowych kolorów i nietypowych kształtów. W niemal każdym sklepie znajdziemy tysiące modeli stolików i ław. Tradycyjne kwadratowe, prostokątne, owalne lub okrągłe, ale też i wielokształtne. Z drewnianym lub przeszklonym blatem, skrywającym w sobie dodatkowe półki lub szuflady. Na niskich, masywnych bądź długich, często bardzo ozdobnych nóżkach. Wybór jest naprawdę przeogromny – jak zatem dokonać najlepszego?
Warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Oprócz wspomnianej funkcjonalności, należy zadać sobie pytanie o liczbę osób, które będą w tym samym czasie korzystać z danego stolika. O dostępną przestrzeń i układ otaczających stolik mebli. W wielu praktycznych poradnikach powtarzane są złote zasady dotyczące minimalnych odległości na przykład w ustawieniu stolika między telewizorem a sofą. Dystans do ekranu powinien być nie mniejszy niż 80 cm i jednocześnie między stolikiem a siedziskiem, musi znaleźć się wolna przestrzeń wynosząca ok 45 cm. Zastosowanie się do tych wskazówek zapewni wystarczający komfort by swobodnie przejść i jednocześnie wygodnie odłożyć kubek lub pilot, bądź też rozprostować nogi czy nawet wyłożyć je na dany blat.
Brak Komentarzy