Piękny domek

Twój idealny dom

Jaki akumulator do paneli fotowoltaicznych najlepszy?
Domy

Jaki akumulator do paneli fotowoltaicznych najlepszy?

Akumulatory do magazynowania energii w systemach fotowoltaicznych typu off-grid są tak samo ważne, jak urządzenia odpowiedzialne za jej wytwarzanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora do paneli fotowoltaicznych? Który z nich będzie najlepszy?

Co należy wiedzieć o akumulatorze?

Akumulator stanowi rodzaj ogniwa galwanicznego, które może być wielokrotnie ładowane i rozładowywane. Służy on do gromadzenia energii elektrycznej, a następnie jej uwalniania. Ta reakcja odwracalna odbywa się na bazie prostych zależności chemicznych, które zachodzące między elektrodami umieszczonymi w elektrolicie.

Najpierw akumulator jest odbiornikiem energii elektrycznej. W tym czasie energia elektryczna jest przetwarzana na energię chemiczną. Następnie – gdy chcemy pobrać energię z akumulatora – reakcja zmienia swój kierunek, co sprawia, że zebrana energia staje się na powrót elektryczną.

zestaw fotowoltaiczny

Przy zakupie zwróć uwagę na pojemność akumulatora

Bardzo ważnym parametrem przy wyborze akumulatora jest jego pojemność. Oznacza ona zdolność do przechowywania określonej ilości energii elektrycznej. Im jest ona większa, tym większe są możliwości akumulatora i dłuższy interwał pracy pomiędzy kolejnymi doładowaniami. Zdolność do przechowywania energii elektrycznej przez akumulator określa się w amperogodzinach (Ah). Wartość ta zależna będzie również od warunków pomiaru, dlatego kupując akumulator porównajmy je.

Wymagania instalacji fotowoltaicznej

Akumulatory używane w instalacjach fotowoltaicznych muszą działać w trybie buforowym. Rzadko będziemy z nich korzystać, gdy będą całkowicie naładowane lub pozostawiać je w takim stanie. Przy zakupie akumulatora należy zakładać pracę cykliczną z wyładowaniami w czasie do 100 h. Przyjrzyjmy się również zakresowi temperatur i okresami pomiędzy doładowaniami liczonymi w dniach.

Akumulator do paneli fotowoltaicznych cena

Ile kosztuje tego rodzaju akumulator? Ceny akumulatorów dedykowanych instalacji fotowoltaicznej będą wahać się od średnio 150 do nawet 1 000 złotych.

Written by admin - 11 grudnia, 2017 - 0 Views

No Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *