Piękny domek

Twój idealny dom

Czy fotowoltaika jest opłacalna?
Domy

Czy fotowoltaika jest opłacalna?

Jednym z ciekawszych zagadnień wśród właścicieli domostw jest odnawialna energia naturalna. Każdy chce być niezależny, generować własną energię i płacić za to minimalne kwoty. W przyszłości zasilane energią alternatywną będą całe osiedla. Wiatr, słońce, nurt pobliskiego strumienia, wszystkie te żywioły dostarczają darmowej energii, z której powinniśmy móc wszyscy czerpać. Niestety to nie jest takie proste ze względu na bardzo ograniczające przepisy prawne. Przyjrzymy się pokrótce legalnemu zagadnieniu domowej elektrowni słonecznej. Jakie są koszty takiego rozwiązania?

Energia słońca legalnie w naszych domach

Panele fotowoltaiczne, baterie słoneczne, zestawy fotowoltaiczne, wszystkie te wynalazki łączy jeden cel. Dostarczenie naszym domostwom energii, która będzie tańsza niż ta z elektrowni. Ponadto każdy, kto zdecyduje się na zainstalowanie tego typu systemu w swoim domu, otrzyma od państwa dofinansowanie w wysokości około czterdziestu procent kosztu inwestycji. Wiemy, że średni koszt takiego zestawu będzie wynosił około dwudziestu trzech tysięcy złotych – można tak łatwo wyliczyć, że inwestycja zwróci się nam już po ponad ośmiu latach.

Niestety istnieją pewne ograniczenia związane z tą technologią. Mianowicie nie każdy region naszego kraju ma odpowiednio duże nasłonecznienie w ciągu roku, aby system był niezależny. Można sprawdzić poziom nasłonecznienia danego regionu, przeglądając odpowiednie mapy w internecie. W trakcie korzystania z systemów tego typu potrzebne mogą być serwisy. Odpowiednia umowa z firmą produkującą i instalującą takie zestawy zabezpieczy właściciela domu na taką ewentualność. Warto sprawdzić też danego wytwórcę paneli słonecznych i mieć pewność, że od lat z sukcesem rozwija swoje usługi na rynku.

Panele słoneczne to jedno z rozwiązań przyszłości dostępne już dziś. Może to być alternatywne i dodatkowe źródło energii pozwalające naszemu domostwu na zwiększone oszczędności. Faktem jest, że instalacje tego typu zyskują coraz większą popularność.

- 22 maja, 2017 - 3 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *