Piękny domek

Twój idealny dom

Kuchnia w domu dwurodzinnym
Kuchnia

Kuchnia w domu dwurodzinnym

Jeśli mieszkamy w domu dwurodzinnym, kuchnia staje się poważnym problemem. Zwłaszcza, jeśli nie chcemy jej urządzać zarówno na górze jak i na dole. Niemniej jednak jedna kuchnia w domu może być przeznaczona dla dwóch osobnych rodzin. Jak to zrobić?

Długie blaty

Jeśli chcemy stworzyć kuchnię z przeznaczeniem na dwie rodziny, koniecznie musimy pamiętać o długich blatach. W tym celu można nawet zaaranżować dwie ściany, wypełniające je dodatkowo szafkami. Długie blaty dadzą nam pełny komfort pracy i to nawet w przypadku dużych i złożonych dań.

Cztery palniki – to podstawa

Przygotowanie posiłków dla dwóch rodzin jednocześnie to spore wyzwania. Zwłaszcza, jeśli kuchnia w domu jest tylko jedna. Warto więc pomyśleć o rozbudowanych płytach gazowych, osadzonych na wielopoziomowych, oddzielonych od siebie kuchniach elektrycznych. Może i jest to rozwiązanie dość kosztowne, ale pozwala zaoszczędzić sporo energii. Dodatkowo jeśli na czterech palnikach jest nam zbyt ciasno, można pomyśleć o zabudowie w oparciu o pięć a nawet sześć palników. Rozwiązanie to sprawdzi się głównie w dużych kuchniach.

Dwurodzinna kuchnia w domu i niezbędna wyspa

Żeby usprawnić pracę w obrębie kuchni dwurodzinnej, warto pomyśleć o specjalnej wyspie. Można ją stworzyć dosyć łatwo, decydując się np. na cztery takie same szafki stojące. Umiejscowienie ich wewnątrz sprawi, że każda z rodzin będzie miała łatwy dostęp nie tylko do ich zawartości, ale przede wszystkim – do różnych akcesoriów, niezbędnych w procesie przyrządzania potraw.

Dużo światła

Dwurodzinna kuchnia wymaga również dużo światła. Jeśli okna są z jednej strony a blaty z obydwu, wtedy jedno ze stanowisk pracy będzie mniej a drugie – bardziej oświetlone. Problem ten można „wyrównać” na przykład w oparciu o klasyczne taśmy LED. Pobierają one minimalną ilość energii a jednocześnie dają dużo światła. Taśmy można tak podzielić, by za ich pomocą oświetlić konkretne elementy naszego blatu.

Duży stół? Niekoniecznie

Jeśli mamy kuchnię dwurodzinną, nic nie stoi na przeszkodzie by zdecydować się na duży stół, przy którym wszyscy będą spożywać posiłek. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak wyłącznie w dużej kuchni, chyba, że zdecydujemy się na meble rozkładane. W każdym razie przenoszenie potraw piętro w dół lub w górę i tak się nie sprawdzi.

Podsumowując, jakkolwiek zaaranżowalibyśmy dwurodzinną kuchnię i tak będziemy potrzebować znacznie więcej miejsca. Najmniejsza, praktyczna powierzchnia to 16-20 metrów kwadratowych. Oczywiście w zależności od liczby osób, kształtu pokoju itd.

- 11 maja, 2017 - 0 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *