Piękny domek

Twój idealny dom

Kiedy warto wypożyczyć sprzęt drogowy?
Blog

Kiedy warto wypożyczyć sprzęt drogowy?

Inwestycje drogowe wymagają zwykle zastosowania specjalistycznych maszyn. Ułatwiają i przyspieszają one prace, które nierzadko prowadzone są pod dość dużym rygorem czasowym, często w miejscu, w którym odbywa się także ruch. Mimo iż sprzęt do prac drogowych jest niezbędny, to jednak nie każdy jest w stanie go od razu kupić na własność. Dotyczy to głównie małych przedsiębiorstw lub tych, które dopiero wchodzą na rynek.


Dlatego dobrą alternatywą jest wynajem sprzętu drogowego. To niezła opcja nie tylko dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, aby kupić własne maszyny, ale także i dla dużych i prężnie działających firm. Okres od wiosny do późnej jesieni sprzyja intensywnej realizacji prac drogowych.

Wynajem sprzętu drogowego zapewnia ciągłość prac

Przedsiębiorstwa o dużych mocach przerobowych zwykle w sezonie realizują kilka budów i nie mogą sobie pozwolić na przestoje czasowe z uwagi na goniące terminy. W sytuacji, gdy sprzęt niespodziewanie odmawia posłuszeństwa, a serwis trwa zbyt długo, można zdecydować się na wynajem sprzętu drogowego, który zapewni ciągłość prowadzonych prac.

Wynajem sprzętu drogowego Walec
https://grupapbi.eu/produkty-i-uslugi/uslugi-i-wynajem-sprzetu,51


Dzierżawa maszyn sprawdzi się także wówczas, gdy chcemy poszerzyć zakres usług świadczonych przez naszą firmę. Dużo mniejsze opłaty z tytułu wynajmu sprzętu pozwolą nam na przetestowanie, czy obrany przez nas kierunek rozwoju jest właściwy. Jeśli nowa usługa przynosi nam wymierne korzyści finansowe, w przyszłości można pomyśleć o zakupie własnej maszyny.


Wynajem sprzętu drogowego sprawdza się także wtedy, gdy okazjonalnie chcemy wykonać jakąś pracę. W takiej sytuacji nie ma najmniejszego sensu, aby inwestować w maszyny, które będą więcej czasu spędzać w magazynie, niż na placu budowy. Dzierżawa sprzętu to także dobra opcja, gdy brakuje nam odpowiedniej przestrzeni do jego przechowywania. Tego typu rzeczy są zwykle ciężkie i dość sporych gabarytów.

Usługi i wynajem sprzętu drogowego oferowane przez Grupę PBI

Szukając firmy, która zajmuje się wynajmem sprzętu drogowego, warto postawić na Grupę PBI. Ma ona blisko stuletnie doświadczenie, 15 lokalizacji w trzech województwach: podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim.
Spośród wielu usług, które świadczy Grupa PBI, jest właśnie możliwość wynajmu maszyn przeznaczonych do prac drogowych. Przedsiębiorstwo dysponuje: szczotką samozbierającą, frezarką Writgen, walcem do robót ziemnych, stabilizatorem gruntu, równiarką z systemem iCONtrol 3D oraz rozsypywaczem spoiwa w zestawie z ciągnikiem.


Oferowany przez Grupę PBI sprzęt jest nowoczesny, wytrzymały i niezawodny, co gwarantuje efektywną pracę, a to przy inwestycjach drogowych jest nie bez znaczenia. O bardzo dobrej jakości maszyn świadczy także to, że przedsiębiorstwo samo korzysta ze sprzętu drogowego, który do wynajmu oferuje swoim klientom.


Grupa PBI mając w swoich zasobach wysokiej klasy maszyny może także świadczyć usługi z zakresu remontu i utrzymania infrastruktury drogowej. W ich ofercie znajdziemy:


• frezowanie nawierzchni asfaltowych, które umożliwia szybkie przeprowadzenie remontu przez usunięcie wierzchniej warstwy asfaltu lub betonu;
• stabilizację gruntu z dozowaniem środków wiążących (MCE);
• niwelację i profilowanie terenu;
• oczyszczanie nawierzchni szczotką samozbierającą.


Stawiając na usługi i wynajem sprzętu drogowego od Grupy PBI mamy pewność, że planowana inwestycja zostanie zrealizowana szybko, dobrze i bezpiecznie.

- 1 lipca, 2021 - 0 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *