Piękny domek

Twój idealny dom

Płyty meblowe na wymiar – co o nich wiemy?
Blog, Wyposażenie wnętrza

Płyty meblowe na wymiar – co o nich wiemy?

Płyty meblowe to jedne z chętniej wykorzystywanych komponentów w branży stolarskiej, zarówno do produkcji elementów wyposażenia, jak i wykańczania wnętrz. Są one stosunkowo łatwe w procesie fabrykacji, a dodatkowo, wraz z rozwojem technologicznym i wykorzystaniem powłoki laminowanej do tworzenia reprodukcji różnego rodzaju kolorów czy faktur, niezwykle intrygujące oraz stylowe. Jakie rodzaje płyt meblowych na wymiar wyróżniamy oraz dlaczego warto w nie inwestować?

Płyty meblowe na wymiar – specyfika oraz rodzaje

Z uwagi na stosunkowo dużą popularność, obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów płyt meblowych na wymiar, od tych bardziej, do mniej trwałych. Jednymi z popularniejszych są:

 1. Płyty laminowane wiórowe – jedne z chętniej wybieranych komponentów, wyróżniające się dużą odpornością, zarówno termiczną, jak i chemiczną. Wykonane są na bazie płyt wiórowych, dodatkowo uszlachetnione papierami dekoracyjnymi. Zarówno ich jakość, jak i design, są na najwyższym poziomie, świetnie nadają się więc nawet do najbardziej wymagających aranżacji.
 • Płyty laminowane MDF – niezwykle elastyczne oraz łatwe w procesie kształtowania płyty pilśniowe o średniej twardości. Zapewniają odpowiednią trwałość, jednak w przypadku zbyt niskiej jakości produktu mogą nieznacznie się odkształcać. Aby temu zapobiec, warto odpowiednio je zabezpieczyć.
 • Sklejki – wytwarzane z drewna iglastego lub liściastego, głównie wykorzystywane do produkcji mebli, ścian działowych czy obicia sufitu. Jeden z tańszych komponentów, który dodatkowo bardzo łatwo się modeluje, a co za tym idzie, świetnie sprawdzi się przy bardziej wymagających meblach, o nieco bardziej ekstrawaganckich kształtach. 

Płyty laminowane wiórowe i ich zastosowanie

Wspomniane wcześniej płyty laminowane wiórowe wyróżniają się zarówno różnorodnością struktur, jak i solidnością. Z uwagi na swoje parametry są zatem świetnym komponentem do tych nieco cięższych projektów. Do czego warto je wykorzystać? Większość dekorów idealnie nada się przy projektowaniu mebli kuchennych, frontów czy biurek. Firma Kronospan, specjalizująca się w produkcji oraz dystrybucji tego typu artykułów poprzez sieć „Strefa Płyt” oraz za pośrednictwem sklepu online, oferuje je nam w trzech unikatowych kolekcjach: Color, Standard i Contempo. Szeroka gama kolorów oraz wzorów pozwala na użycie ich w wielu wnętrzach, oraz aranżacjach, czyniąc każde z nich wyjątkowym. Połączmy różne odcienie oraz struktury, a uzyskamy unikalną, niespotykaną dotąd oprawę.

Dlaczego warto kupić płyty meblowe na wymiar?

Budowa wymarzonych czterech kątów to marzenie wielu z nas, dlatego szczególnie uważnie podchodzimy do zakupu najpotrzebniejszych produktów oraz artykułów wyposażenia. Po ciężkich przeprawach z artykułami podłogowymi oraz doborem kolorów ścian, często, głównie ze względu na oszczędność czasu decydujemy się na gotowe kompozycje mebli. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj przedstawione są pełne aranżacje, dodatkowo ułatwiające nam dobór komponentów pod nasze wymarzone wnętrze. Co, gdy zapragniemy nowoczesnej, unikatowej komody czy blatu, których nie znajdziemy w żadnym sklepie? Co, gdy chcemy czegoś unikalnego? Wówczas warto sięgnąć po płyty meblowe na wymiar, pozwalające na pełną dowolność oraz elastyczność w kreowaniu i realizacji projektów.

- 4 czerwca, 2022 - 4 Views

1 Comment

 • Janek 5 maja, 2023 at 10:45 am

  Płyta meblowa na wymiar, pozwala stworzyć aranżację wnętrza dostosowaną do osobistych potrzeb.Jest ona dostępna w różnych rodzajach, dzięki czemu można ją swobodnie dopasować do swoich preferencji. Płyta meblowa na wymiar jest idealna dla tych, którzy chcą wybrać odpowiedni materiał do swoich mebli i uzyskać dokładne wymiary i kształty. Z pewnością sprawdzi się w naszych czterech kątach.

  Reply
 • Dodaj Komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *