Piękny domek

Twój idealny dom

Programy do aranżacji wnętrz
Wyposażenie wnętrza

Programy do aranżacji wnętrz

Często nie wiemy, w jaki sposób możemy urządzić nasz dom. Jest to spory problem, ponieważ zła aranżacja może spowodować, że nie będziemy zadowoleni z efektów i nie będzie miło tam przebywać. Dlatego też powstały liczne programy o urządzaniu wnętrz. Dzieli się je na te puszczane telewizji oraz online, gdzie możemy samodzielnie zaprojektować pomieszczenia według własnego uznania i zastanowić się, czy to jest to o czym myśleliśmy.

Projektowanie wnętrz
Projektowanie wnętrz

Z telewizją łatwiej

Można nawet zgłosić się do takiego programu i wtedy specjaliści fachowo doradzą, co wybrać oraz pomogą w urządzeniu domu. Takim projektem jest „Dekoratornia”, która pomogła już ponad 600 ludziom, którzy marzyli o zmianie wizerunku oraz wystroju mieszkania, a nie mieli na to pomysłu.

Programy do aranżacji wnętrz

Istnieje parę internetowych narzędzi, które pozwalają stworzyć prostą wizualizację wnętrza samodzielnie. Są proste w obsłudze i jest to przede wszystkim świetna zabawa.

Jednym z proponowanych darmowych programów online jest „Roomstyler – 3D room planning tool”. Trzeba się tam zarejestrować, a następnie dostaniemy na maila przygotowaną wizualizację. Następnie wybieramy odpowiadającą nam wielkość pomieszczenia, umieszczamy drzwi i okna, wybieramy kolor podłogi i ścian, a meble i dodatki do naszego wnętrza dopasowujemy z udostępnionej biblioteki. Projekt możemy zobaczyć na rzucie, ale także okiem obiektywu kamery. Jest także opcja 3D dla dokładniejszego przypatrzenia się efektom.

Drugim przykładem jest „Ikea home planner”. Zdobył dużą popularność, zna go chyba każdy. Jest to jednak najbardziej ograniczony program, gdyż zawiera jedynie meble z Ikei. Jednak dużo osób z niego korzysta, bowiem większość z nas posiada chociaż parę sprzętów właśnie z tego sklepu. Plusem okazuje się również to, że po ustawieniu mebli, następuje automatyczna wycena.

Inne propozycje

Programy do urządzania mieszkań są na prawdę różne. Z darmowych pozostają jeszcze „SweetHome 3D” oraz „Autodesk Homestyler”. Również bardzo się przydają i są dobrze zrobione. Jeśli jednak nawet to nam nie odpowiada i oczekujemy czegoś bardziej profesjonalnego, musimy niestety za to zapłacić.

- 17 listopada, 2016 - 0 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *