Piękny domek

Twój idealny dom

Urządzanie salonu
Wyposażenie wnętrza

Urządzanie salonu

Duży salon to marzenie wielu z nas. Wszyscy chcą mieć komfort w centralnym punkcie mieszkania. W końcu jest to miejsce spotkań rodzinnych oraz przyjacielskich, więc musi jakąś grupę osób pomieścić. Pomysł na urządzenie dużego salonu to podstawa. Bez niego nie da się nic zaplanować i działać. Dlatego poniżej przedstawię parę propozycji, które mogą wielu niezdecydowanym osobom pomóc.

Prostota i praktyczność

Dobrą opcją może okazać się pomysł na praktyczne urządzenie dużego salonu. Podejdźmy do tego od logicznej strony, zastanówmy się, gdzie będzie najlepsze miejsce dla stołu, a gdzie dla kanapy oraz telewizora. Bliżej okna, by było więcej światła, czy raczej gdzieś z boku?

Wszystko zależy od indywidualnych gustów. Elektryczne sprzęty ustawiajmy blisko kontaktów, by kable nie przechodziły przez całe pomieszczenie. Oświetlać pokój możemy poprzez lampy stojące, które zdobyły ostatnio dużą popularność ze względu na oryginalny styl, ale można też użyć wiszących,standardowych oraz biurowych.

Dodatkowo warto zawiesić długie zasłony, które w stonowanych odcieniach dodają wnętrzu delikatności i przytulności. W aranżacji wnętrza w naturalnym stylu rządzi przede wszystkim harmonia, ład i ciepło stonowanych kolorów.

Nowoczesność:

W dzisiejszych czasach liczy się głównie oryginalność. Dlatego też popularnością cieszy się pomysł na nowoczesne urządzenie salonu. Przyjęło się, że jest to stylizacja dla ludzi młodych, pełnych energii i otwartych. Jest to jednak aranżacja dla każdego.

Taki salon będzie elektryzował pomysłem i energią. Tutaj liczy się własna twórczość, wyobraźnia i wyrażanie siebie. Jednym z pomysłów jest pokrycie cegłą elewacyjną hol i pomalować je na biało oraz zawiesić duże lustro, które ozdobione by było stylową ramą.

To gustowne oraz modne połączenie. Charakterystyczną cechą dla tego stylu są również ściany z rozmaitymi napisami. Może to być: tekst ulubionej piosenki, fragment wiersza, bądź cytat z książki, motta, albo rady życiowe. Dodaje to ducha salonowi oraz całemu domowi.

Nowoczesny salon
Nowoczesny salon
- 17 listopada, 2016 - 3 Views

1 Comment

  • kaśka_mila 8 kwietnia, 2022 at 10:50 am

    Urządzając salon nie zapominajmy także o strefie relaksu, do której zaliczyć można RTV 🙂 Ja poza standardowym wyposażeniem zdecydowałam się również na wzmacniacze pomiarowe i urządzenia audio firmy Solidele https://solidele.audio/ Oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki jest nieporównywalnie lepsze z tymi urządzeniami!

    Reply
  • Dodaj Komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *