Wady i zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie braku odkurzacza w domu. Pomaga łatwo i szybko usunąć kurz, sierść czy okruchy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy, obecnie coraz większą popularność zyskują te bezprzewodowe. Jak każdy sprzęt mają one jednak swoje plusy i minusy.

Zalety odkurzaczy bezprzewodowych

Odkurzacze bezprzewodowe ze względu na swój pionowy kształt zajmują znacznie mniej miejsca niż te tradycyjne. Oznacza to, że doskonale nadają się dzięki temu do małych mieszkań ponieważ można je przechowywać w różnych zakamarkach. Poza tym ich budowa jest zdecydowanie zdrowsza dla naszego kręgosłupa ponieważ nie musimy się pochylać i go nadwyrężać podczas sprzątania.

Kolejną zaleta tego rodzaju odkurzaczy jest brak okablowania. Dzięki temu nie grozi nam ani naszym domownikom potknięcie się o niego i w konsekwencji bolesny upadek. Poza tym kable często się plączą bądź zacinają.
Urządzenia tego typu są bezworkowe, dzięki czemu nie trzeba trzepać materiałowego worka czy pamiętać o regularnym kupowaniu nowego co jest szczególnie uciążliwe kiedy np. posiadamy pupila. Odkurzacze te wyposażone są w pojemnik na kurz i brud, który łatwo opróżnić a także szybko umyć wodą z płynem. Po osuszeniu go odkurzacz jest dalej gotowy do pracy.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych

Wady tego typu sprzętu są zależne od modelu na który się zdecydujemy. Nie można skupiać się jedynie na niskiej cenie ponieważ wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że po prostu nie będziemy zadowoleni. Przy zakupie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na siłę ssania, moc a także pojemność akumulatora i czas pracy urządzenia. Dla wielu ludzi duże znaczenie może mieć także waga odkurzacza, szczególnie w przypadku osób starszych. Po uwzględnieniu tych wszystkich czynników na pewno będzie nam łatwiej dokonać właściwego wyboru.

Podsumowanie

Kwestia wyboru między odkurzaczem bezprzewodowym a tradycyjnym to kwestia indywidualna. Na pewno spore znaczenie ma tutaj cena ponieważ dobry odkurzacz bezprzewodowy będzie niestety znacznie droższy. Jeśli jednak zdecydujemy się zapłacić wyższą kwotę to na pewno zaowocuje to zadowoleniem z zakupionego sprzętu oraz ogromnym komfortem sprzątania.

Reply

[an error occurred while processing this directive]