Piękny domek

Twój idealny dom

Lampy wiszące – jakie są teraz modne?
Wyposażenie wnętrza

Lampy wiszące – jakie są teraz modne?

Żyrandol ma za zadanie oświetlić pomieszczenie i wyeksponować jego walory. Ponadto podkreśli jego styl i ukaże głębie kolorów. Co sezon projektanci wnętrz proponują nam nieco inne rozwiązania w zakresie aranżacji. Wraz z tymi zmianami dostosowywane jest także samo oświetlenie. Jakie lampy wiszące powinny zwrócić naszą uwagę teraz? Sprawdźmy.

Co w modzie „piszczy” – czyli jakie lampy wiszące są teraz trendy?

Wybierając lampy wiszące do salonu powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Dobrze wykonane, z wysoko gatunkowych materiałów, będą nam nie tylko służyć przez wiele lat, ale również prezentować się elegancko i schludnie.

lampy wiszące

Zakup żyrandola, który ma tak duży wpływ na wygląd i odbiór całego pomieszczenia powinien być zatem inwestycją przemyślaną. Kupno lampy wiszącej od dobrego projektanta, czy ze sklepu, który oferuje nam produkty typu premium zawsze jest dobrym wyborem. Z pewnością takich zakupów nie będziemy żałować za jakiś czas.

Oryginalny model – tak, czy nie?

Wyszukane modele lamp wiszących cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdzą się one nie tylko do designerskich pomieszczeń, ale również tych utrzymanych w klasycznym, czy nowoczesnym stylu. Lampa o oryginalnym kształcie – np. geometrycznym – ciekawym ułożeniu żarówek zwróci uwagę odwiedzających gości i sprawi, że wnętrze nabierze wyjątkowego wyrazu. Nowoczesna stylistyka lamp wiszących jest teraz jak najbardziej na czasie. Wśród nich znajdą się takie, które bardzo ładnie wtapiają się w tło, ale również te, które stają się elementem dominującym w całej aranżacji.

Lampy stylizowane na retro – np. z kloszami w kształcie rombów – lub nawiązujące do stylistyki dawnych żyrandoli kryształowych podkreślą prestiż pomieszczenia i sprawią, że stanie się one bardziej eleganckie. Żyrandole kryształowe doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, jadalni, jak i sypialni. Będą one świetnym dodatkiem do wnętrz utrzymanych nawet w niezobowiązującym nowoczesnym stylu.

Miedź wychodzi na pierwszy plan

Wspomnieliśmy już wcześniej o lampach w stylu retro, dlatego w naszym artykule nie może zabraknąć również lamp z elementami miedzianymi – lub stylizowanym na takie. Miedź „powraca na salony”, a lampy wiszące z jej elementami bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach eklektycznych, a nawet bardzo nowoczesnych.

Pamiętajmy, że przy wyborze lampy powinniśmy zwrócić uwagę również na jej rozmiar. W tej kwestii mamy znacznie więcej swobody niż jeszcze parę lat temu. Nawet większe żyrandole mogą znaleźć się w mniejszych mieszkań. Tylko pod warunkiem, że nie będą ich przytłaczać.

- 2 lutego, 2018 - 0 Views

Brak Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *